Menu

Odeszli do wieczności ...

 

Do wieczności odszedł śp. Władysław Mrozek, l. 78.

Msza św. pogrzebowa w piątek, 7 grudnia, o 10.30, obrzędy na cmentarzu o 12.00.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Dzisiaj jest

niedziela,
09 grudnia 2018

(343. dzień roku)

Święta

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Druga Niedziela Adwentu

„Proszę wejście znów ufnie do ręki Różaniec odkrywając na nowo w świetle Pisma Świętego jego przeogromną moc”.

                                     św. Jan Paweł II

                Różaniec Rodziców                                                                       za dzieci z dziećmi                                             Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu! 

Każda matka i każdy ojciec pragną aby ich dziecko było szczęśliwe, skończyło dobrą szkołę, czasem dobre studia, miało dobry zawód, wspaniałą rodzinę, czy też wypełniało inne powołanie. Każdy rodzic pragnie..., ale czy sam jest w stanie zapewnić to swoim „skarbom”? Szukamy znajomości u osób, które mogą jak najwięcej „załatwić”! A jest Ktoś, kto może wszystko! Na dodatek pomaga za darmo! On może wszystko, bo jest  Wszechmogący! Ta osoba to Bóg. 

Sami nie poradzimy sobie z trudnymi faktami, z wszechobecnymi zagrożeniami jakie czyhają na nasze dzieci takimi jak: alkohol, papierosy, kradzieże, zawiść, rozboje, narkotyki, powszechnie dostępna magia i okultyzm, sekty, destrukcja z Internetu, pornografia i  wiele innych. To smutna rzeczywistość, która istnieje, czy nam się to podoba czy nie. Także żadne pieniądze nie zapewnią dziecku bezpieczeństwa. To potwierdza praktyka. Dodatkowo bardzo często to właśnie my sami – rodzice - z różnych przyczyn stajemy się dla dziecka problemem. Z powodu naszych błędów, braku wiedzy, zaniedbań, grzechów nasze własne dzieci mogą doświadczać zła.

Co zatem trzeba zrobić, aby tą Bożą pomoc uzyskać?

Przystąpienie do modlitwy różańca Rodziców w intencji swoich dzieci.

Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny jest to wspaniała Boża ekonomia! - tylko trzeba się na nią zdobyć. Ileż uwagi poświęcamy zwykłym codziennym czynnościom, a na wezwanie Bożej opieki szkoda nam czasu. Jezus nie żałował swojego życia dla żadnego, nawet najgorszego człowieka, czemu ja mam żałować 4-5 minut dziennie ze swego czasu własnym w końcu dzieciom! Oczywiście podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże. Podjęcie tej modlitwy to również konieczność zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy!

Bóg udziela wiele łask dzieciom rodziców, którzy się modlą, ale jeszcze więcej tym, którzy oprócz tego propagują ten rodzaj modlitwy.

Niech inspiracją do ufnego działania i wiernego trwania w tej modlitwie dla nas będzie również wezwanie  Ojca Św. Jana Pawła II z listu apostolskiego o Różańcu Najświętszej Maryi Panny z 2002 roku skierowane do wszystkich : biskupów, kapłanów i wszystkich wiernych – który dziś można odczytywać jako swego rodzaju testamentalną prośbę bł. Jana Pawła II :

„Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci..   

Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć”.

W naszej Parafii pragniemy, aby rodzice dzieci od najmłodszych lat i przez lata szkolne i młodzieńcze zjednoczyli się w modlitwie różańcowej za swoje dzieci.

Potrzeba, aby powstały róża różańcowe rodziców modlących się za dzieci.

Potrzeba do jednaj róży 20 rodziców, by każda rodzina odmawiała codziennie jeden dziesiątek różańca z jedną tajemnica. Gdy będzie dwudziestu, wtedy za dzieci będzie odmawiany już cały różaniec codziennie.

Zgłoszenia do róż różańcowych Rodziców za dzieci prosimy kierować do Pań:

Katarzyna Miłkowska -  Paczków ul. Wesoła  • tel.: 603092456

Matra Habiciak -  Paczków ul. Jagiellońska 5  •  tel.: 781055028

Kancelaria Parafialna • tel. 77 431 6505

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
1119081

Wyszukiwanie