Menu

Odeszli do wieczności ...

śp. Jan Hetnar, l. 65.

Msza pogrzebowa w kościele parafialnym w piątek, 18 maja, o 13.30.

Uroczystości na cmenatrzu o 15.00. 


Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Dzisiaj jest

piątek,
25 maja 2018

(145. dzień roku)

Święta

Piątek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Bierzmowanie zdaniem

Kamila Stocha, skoczka narciarskiego: Bierzmowanie to sakrament, który niejako otwiera człowiekowi nowe drzwi do nowego, pełniejszego życia. Życzę więc bierzmowanym wszystkiego dobrego na tej nowej drodze - drodze, na której można rozwijać się duchowo. Ja jestem dumny z tego, że jestem katolikiem, że wierzę w Pana Boga. Wiara dodaje mi na co dzień sił. Życzę Wam, byście także wierzyli w Boga i byli dumni z tego, że jesteście katolikami!

 

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz: Kochani! Bierzmowanie to sakrament ustanowiony przez Jezusa w momencie, gdy zesłał na zgromadzonych w Wieczerniku apostołów Ducha Świętego. I to właśnie Duch Święty jest istotą tego sakramentu; czymś, czego nigdy nie zobaczymy, co możemy tylko na co dzień czuć, uwierzyć w Jego obecność. Tem sakrament ma umocnić w nas wiarę i pomóc nam, po pierwsze, jej się nie wstydzić, a po drugie, umieć jej bronić.

 

 

"Pragniemy,aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według ich zasad"

Bierzmowanie 6.04.2013 r.

Powrót

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
928671

Wyszukiwanie