Menu

Odeszli do wieczności ...

 

Do wieczności odszedł śp. Władysław Mrozek, l. 78.

Msza św. pogrzebowa w piątek, 7 grudnia, o 10.30, obrzędy na cmentarzu o 12.00.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Dzisiaj jest

niedziela,
09 grudnia 2018

(343. dzień roku)

Święta

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Druga Niedziela Adwentu

O NAS

     Wspólnota Dzieci Maryi         przy Parafii św. Jana Ewangelisty                    w Paczkowie

 

 

Historia Wspólnoty "Dzieci Maryi"

Organizacja Ruchu "Dzieci Maryi" wyrosła z bogatej i pięknej tradycji kultu maryjnego w Polsce.

Korzeniami swymi sięga on jednak dalekiego Paryża i roku 1832. Wtedy to poprzez swoje objawienia Matka Najświętsza powierza młodziutkiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia - późniejszej świętej - siostrze Katarzynie Laboure ważną misję. Maryja życzy sobie, aby powstało Stowarzyszenie Dzieci Maryi , któremu chce udzielać wielu łask, a miesiąc maj ma być nazwany miesiącem Maryi i nabożeństwa maryjne mają być odprawiane na całym świecie. W ten sposób na wyraźne życzenie Matki Bożej powstało Stowarzyszenie Dzieci Maryi. Bardzo wiele dziewcząt przyjmowało odznakę Maryi Niepokalanej - Cudowny Medal, a wraz z nią obowiązek pobożności, miłości do Maryi i głoszenie jej przywileju - Niepokalanego Poczęcia. Być dzieckiem Maryi Niepokalanej - to nie tylko mieć zapewnioną szczególną opiekę Matki Bożej, jest to również odbicie w sobie Jej niepokalanej czystości, męstwa, miłości Boga i ludzi.

Założenia                                                                                                                                      Celem wychowawczym, który pragną osiągnąć w Ruchu młode dziewczęta jest upodobnienie się do Maryi i naśladowanie Tej, którą Sobór Watykański II nazywa najznakomitszym wzorem i świadectwem wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Chrystusem. Uczestnicy, wybierając Maryję jako wzór osobowy i ideał własnego życia starają się kształtować w sobie Jej rysy przy wydatnej pomocy Wspólnoty. Uczą się odpowiedzialności za otoczenie, prawidłowego kontaktu z bliźnimi i wyrabiają w sobie postawę służby, co warunkuje powstanie prawdziwej wspólnoty. Aktywne przeżywanie małej wspólnoty wyrabia poczucie odpowiedzialności za wspólnotę parafialną, za Kościół.

Istniejąca przy naszej parafii grupa Dzieci Maryi stanowi wspólnotę dziewcząt w wieku szkolnym. Grupa Dzieci Maryi istnieje i rozwija się w dużej mierze dzięki wspaniałej pracy katechetek i animatorek a rozrasta się liczebnie szczególnie po I Komuniach Św. kiedy dziewczęta chętnie do niej wstępują

.

Najważniejszym świętem dla Dzieci Maryi jest święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia. W tym dniu na uroczystej mszy zostają przyłączone do grona Marianek nowe dziewczynki oraz niektóre Marianki dostają kolejny medalik na wstążce o innym kolorze, co świadczy o wyższym stopniu. 

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
1119133

Wyszukiwanie