Odeszli do wieczności ...

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Najświętszy Sakrament

„Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: to jest bowiem ciało moje, które za was będzie wydane, bierzcie i pijcie z niego wszyscy to jest bowiem kielich krwi mojej, nowego i wiecznego przymierza,  która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów, to czyńcie na moją pamiątkę” (Mt 26, 26). Tymi słowami Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Najświętszy Sakrament. Jest on najbardziej święty ze wszystkich sakramentów, bo w nim Jezus Chrystus jest obecny rzeczywiście i prawdziwie. Obrzędem tego sakramentu jest liturgia Mszy Świętej, w której sam Chrystus staje się pokarmem, który daje życie. łowami: „To czyńcie na moją pamiątkę” Pan Jezus wzywa wierzących do udziału w ofierze Mszy Świętej, przede wszystkim w dniu Pańskim, w niedzielę, która urzeczywistnia Jego śmierć i zmartwychwstanie.

Liczba wyświetleń: