Menu

Odeszli do wieczności ...

 

Do wieczności odszedł śp. Władysław Mrozek, l. 78.

Msza św. pogrzebowa w piątek, 7 grudnia, o 10.30, obrzędy na cmentarzu o 12.00.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Dzisiaj jest

niedziela,
09 grudnia 2018

(343. dzień roku)

Święta

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Druga Niedziela Adwentu

Niedzielna Msza św. dla Rodzin

Zrób dobry uczynek...

Przypominamy dzieciom, by zapisywały swój dobry uczynek z ubiegłego tygodnia na odrysowanej i wyciętej swej dłoni i przynosiły ze sobą na Mszę św. niedzielną o godz. 10.15. Losujemy zawsze nagrody związane ze św. Stanisławem Kostką.

z RODZINĄ do NIEBA

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi małymi i dużymi na Msze św. "rodzinne" w każdą niedzielę o 10.15.

Nowe godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej

Od 4 września nastąpiła zmiana godzin otwarcia kancelarii parafialnej.
Oto nowe godziny urzędowania kancelarii:
Poniedziałek:     15.30 – 17.00

Środa:         15.30 – 17.00

Czwartek:         8.00 – 9.30

Sobota:         8.00 – 9.30

Sprawy związane z pogrzebem będą załatwiane na bieżąco.

Nasza strona jest już na Facebooku

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku Kliknij tutaj

Kanoniczne wprowadzenie Proboszcza

W czwartek 14. września podczas Mszy św. o godz. 18.00 w obecności Ks. Dziekana naszego dekanatu odbyło się kanoniczne objęcie Parafii przez naszego nowego Ks. Proboszcza. Po homilii wygłoszonej przez Ks. Sławomira Pawińskiego, nasz nowy Proboszcz Ks. Jarosław Ostrowski złożył uroczyste wyznanie wiary oraz publicznie ślubował wierność Chrystusowi Panu i Jego Ewangelii dla dobra wszystkich Parafian, których powierzono Jego opiece duszpasterskiej. Życzymy Księdzu Proboszczowi światła Ducha Świętego na wszystkie lata Jego posługi! 

Nowi Duszpasterze

Z dniem 24. sierpnia br. dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza w naszej Parafii zostali mianowani nowi Duszpasterze, są nimi: Ks. Proboszcz Jarosław Ostrowski oraz dwaj nowi Wikariusze: Ks. Arkadiusz Książek i Ks. Leszek Machulak.

                                

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

RENESANSOWY OŁTARZ W PACZKOWIE

 Wśród imponujących fortyfikacji Paczkowa na szczególną uwagę zasługuje, górujący nad miastem kościół – twierdza pw. Św. Jana Ewangelisty, jedna z najbardziej  znanych świątyń warownych Środkowej Europy, której początki sięgają połowy XIV w. We wnętrzach fary, wśród głównie neogotyckich elementów wyposażenia, warto bliżej przyjrzeć się gotyckiej kaplicy Maltitzów (dawniej zwanej Mariacką), którą w 1588 r. bracia Jan Krzysztof i Albert Maltitzowie przekształcili w rodzinną kaplicę grobową. Tu możemy podziwiać ciekawy i unikatowy ołtarz, nawiązujący stylem do form renesansu niderlandzkiego, wyrzeźbiony w piaskowcu.

Niepokojący stan zachowania tego niebywałego zabytku m.in. ubytki w anatomii postaci, wykruszenia zaprawy, zatarcia rysunku, liczne przemalowania sprawiły, że poddano go konserwacji. 

Rzymskokatolicka Parafia  pw. św.  Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie  zakończyła realizację projektu „Odnowienie i restauracja ołtarza Maltitzów z kościoła pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie”. Zdanie uzyskało dofinansowanie w ramach tzn. „małych projektów” PROW 2007-2013 w ramach inicjatywy Leader we współpracy z LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór w kwocie 50 000,00 zł.

Ołtarz odzyskał dawną świetność, przedstawia sceny z życia Chrystusa a co dokładnie – zapraszamy do odwiedzenia.

 

 

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
1119119

Wyszukiwanie